ثبت اقامت بیش از ۵۳.۶ میلیون نفر/ مازندران، گیلان و بوشهر رتبه‌های جذب بیشترین مسافر

ثبت اقامت بیش از ۵۳.۶ میلیون نفر/ مازندران، گیلان و بوشهر رتبه‌های جذب بیشترین مسافر


ثبت اقامت بیش از ۵۳.۶ میلیون نفر/ مازندران، گیلان و بوشهر رتبه‌های جذب بیشترین مسافر

محمد محب خدایی گفت: تا پایان روز دهم فروردین، ۵۳ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۱۳۴ اقامت در کشور ثبت شده است که نشان از رشد ۲۰ درصدی اقامت نوروزی در کشور نسبت به سال گذشته دارد.

او ادامه داد:۸۱ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۳۰ بازدید از جاذبه‌های گردشگری کشور نیز تا ۱۰ فروردین‌ماه ثبت شده است که نسبت به نوروز سال گذشته ۳۳ درصد رشد داشته است.

به گفته محب‌خدایی براساس آمار‌ها استان مازندران همچنان رتبه نخست سفر‌های نوروزی را به خود اختصاص داده است و تا دهم فروردین‌ماه ۱۲ میلیون و ۲۸ هزار و ۲۲۳ نفرشب در این استان اقامت ثبت شده است.

به گفته رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان با ثبت ۷ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۱۷۰ نفرشب اقامت در ردیف دوم و استان بوشهر با ثبت ۶ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۸۹۹ نفرشب اقامت نوروزی در جایگاه سوم سفر‌های نوروزی گردشگران نوروزی قرار گرفته است.

براساس اعلام معاون گردشگری کشور، استان‌های هرمزگان، خوزستان، فارس و خراسان رضوی تا دهم فروردین‌ماه توانستند در جایگاه چهارم تا هفتم سفر‌های نوروزی قرار بگیرند.

به‌گفته محب‌خدایی تا دهم فروردین‌ماه جاری ۵۵ هزار و ۹۲ بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری و هتل‌ها صورت گرفته است که ۴۳۸۷ اخطار و تذکر و تعلیق و حتی تعطیلی به این مراکز اعلام شده است.

محب‌خدایی همچنین از کاهش ۵۴ درصدی شکایات گردشگران و مسافران نوروزی خبر داد و گفت: تا دهم فروردین‌ماه جاری تنها ۴۰۷ شکایت از خدمات گردشگری به ستاد هماهنگی خدمات سفر ارائه شده است.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر همچنین از تشویق ۱۷۵۰ واحد گردشگری در کشور به‌دلیل ارائه خدمات خوب و باکیفیت به گردشگران نوروزی تا دهم فروردین‌ماه خبر داد.

۴۷۲۳۸

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *