تو تو ،دامنی زیبا بدون نیاز به دوخت

تو تو ،دامنی زیبا بدون نیاز به دوخت


عزیزان همراه هنربازار درخواست کرده اند که آموزش لباس بچه را در سایت قرار دهیم .در این پست آموزش یک دامن زیبا را که نیازی به دوخت ندارد و حتی مادرانی که خیاطی بلد نیستند می توانند آنرا برای کوچولوی خود تهیه کنند،آماده کرده ایم . با ما همراه باشید.

لوازم مورد نیاز:

  • تور گاز
  • کش ۳ یا ۴ سانتی
  • روبان
  • قیچی

روش کار:

برای تهیه این دامن می توانید از یک رنگ تور یا رنگها و طرحهای مختلف به صورت ترکیب استفاده کنید . تور را می توانید مثل پارچه ،متری بخرید یا از نوارهای تور که به صورت دوک هستند استفاده کنید .

۱) تورها باید به عرض ۱۵ تا ۲۰ سانت بریده شوند( البته می توانید تورها را پهن تر هم ببرید ) طول تورها باید به اندازه دوبرابر قد دامن با کمی اضافه برای گره در نظر گرفته شود.

نکته: چون تور پف می کند ،قد دامن را از آنچه می خواهید باشد کمی بلندتر بگیرید.مثلا اگر می خواهید قد دامن ۳۰ باشد ، دوبرابر آن می شود ۶۰ به اضافه ۱۰ سانت برای گره و ۱۰ سانت برای اینکه کوتاه نشود.

۲) کش را به دور کمر اندازه بگیرید .در موقع اندازه گیری کمی کش را بکشید .یک سانت هم برای جای دوخت درنظر بکیرید و ببرید.دو سر کش را روی هم قرار داده و بدوزید.

۳) تورهایی را که بریده اید از وسط تا کرده و قسمت دولا را زیر کش قرار دهید و قسمت اضافه را از داخل حلقه دولا عبور داده و محکم کنید.

توجه: برای راحتی کار می توانید کش را دور زانوی خود یا وسیله ای که آنرا باز نگه دارد ،قرار دهید.(مثل یک مقوای ضخیم یا پشتی صندلی)

۴) اینکار را ادامه دهید تا کل کش با تور پوشیده شود.

برای زیباتر شدن دامن می توانید نوارهای مدل دار را به پایین تورهای دامن بدوزید.نمونه نوارهای تزیینی را در شکل زیر می بینید.

و یا با روبان دوزی روی دامن آنرا زیباتر کنید.

اینهم یک نمونه از ترکیب روبان و تور که جلوه زیادی به دامن داده.

از نوارهای شبیه قلاب بافی هم می توانید به جای کش برای کمر استفاده کنید.

همچنین از روبان به جای کش می توانید استفاده کنید.

اگر کمی قلاب بافی بلد باشید می توانید این دامن زیبا را تبدیل به یک پیراهن مجلسی کنید.

تور را مانند شکل زیر در سوراخهای ایجاد شده گره بزنید.

اینهم یک لباس زیبا با استفاده از قلاب بافی ،تور و روبان

اینهم یک ست زیبا برای کودک شما

خوب دست به کار شوید و با کمک آموزشهای مختلف در سایت هنربازار یک ست زیبا برای کودک خود درست کنید.

موفق باشید 🙂

منتظر نظرات و پیشنهادهای خوب شما عزیزان هستیم.

سایت چرخ خیاطی sewingwheel.ir برای راحتی شما بازدید کننده های جدید مطالب رو از سایت honarbazaar.com جمع آوری میکند تا راحت دسترسی به مطالب داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *