تصادف چند خودرو در آزادراه قم

تصادف چند خودرو در آزادراه قم


تصادف چند خودرو در آزادراه قم – تهران؛ 10 نفر زخمی شدند

به گزارش خبرگزاری خبرآناین به نق از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مهدی فراهانی روز سه شنبه در گفت و گویی، افزود: این افراد در اثر چند تصادف در فواصل مختلف آزادراه قم – تهران، مصدوم شدند که با حضور به موقع اتوبوس آمبولانس اورژانس در محل، جان مصدومان نجات داده شد.

وی با اشاره به این که این تصادف ها نیمه شب گذشته در کیلومتر 55 تا 65 آزادراه قم – تهران رخ داده است، گفت: با توجه به تعداد مصدومان دست کم باید 6 تا 8 دستگاه آمبولانس اورژانس به محل حادثه، جهت انتقال مصدومان اعزام می شد که با استفاده از اتوبوس آمبولانس اورژانس که ظرفیت 14 تخت با امکانات ارائه خدمات درمانی ویژه دارد، برای این ماموریت استفاده شد.

وی ادامه داد: تمامی مصدومان که در بین آنها سه مصدوم بدحال و 2 کودک هم وجود داشت با اتوبوس آمبولانس به بیمارستان شهید بهشتی قم منتقل شدند.

فراهانی گفت: مصدومان این تصادف علاوه بر دریافت خدمات درمانی در داخل اتوبوس توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی به محض رسیدن به اورژانس بیمارستان شهید بهشتی تحت درمان تکمیلی توسط کادر پزشکی و پرستاری قرار گرفتند.

اورژانس 115 قم با یک فروند بالگرد، 57 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس،10 دستگاه موتورلانس و 300 نیروی عملیاتی، ستادی و مدیریتی به صورت تمام وقت در طرح امداد نوروزی از 24 اسفند سال 96 تا 15 فروردین سال 97 در خدمت زائران و مسافران است.

سه ایستگاه سلامت در محورهای قم- تهران، قم- سلفچگان و قم- کاشان ایجاد شده که خدمات سرپایی معمولی و درمانگاهی را ارائه می کند و با تشخیص امدادگران حاضر در این ایستگاه ها برای نیاز قطعی بیمار به بیمارستان، فرد مراجعه کننده به مراکز درمانی اعزام می شود.

درحال حاضر 20 پایگاه شهری، 18 پایگاه جاده ای و یک پایگاه هوایی در استان قم فعال می باشد.

47237

 

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *