تداوم بارش باران/ وزش باد شدید در نیمه شرقی ایران

تداوم بارش باران/ وزش باد شدید در نیمه شرقی ایران


تداوم بارش باران/ وزش باد شدید در نیمه شرقی ایران

احد وظیفه افزود: شدت بارش‌ها امروز (۱۱ اردیبهشت) در قم، جنوب تهران و برخی نقاط اصفهان پیش بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: امروز(۱۱ اردیبهشت ماه ) در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی نقاط شرق و جنوب شرق با گرد و خاک همراه خواهد بود و در منطقه زابل طوفان شن در بعضی ساعات دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: فردا (۱۲ اردیبهشت ماه) سامانه بارشی دیگری از سمت مرزهای غربی وارد کشور می‌شود و رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در برخی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز غربی و دامنه‌های زاگرس مرکزی را به دنبال خواهد داشت. در این روز نیز در مناطقی از شرق کشور به ویژه زابل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه روز پنجشنبه (۱۳ اردیبهشت ماه) فعالیت سامانه بارشی در غرب و شمال غرب کشور تشدید می‌شود، اظهار کرد: در نیمه غربی، نواحی مرکزی و مناطقی از شرق کشور رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

به گفته وی در دو روز آینده نواحی شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران چهارشنبه ( ۱۲ اردیبهشت ماه) کمی ابری در بعد از ظهر نیمه ابری گاهی اوقات همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای این روز به ۲۲ و ۱۲ درجه سانتیگراد می‌رسد. آسمان پایتخت پنجشنبه (۱۳ اردیبهشت ماه) نیمه ابری همراه با وزش باد در بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود. بیشترین دمای این روز ۲۴ و کمترین آن ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

۴۷۴۷

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *