بیانیه مشترک کشورهای اروپایی درباره افزایش ذخایر اورانیوم ایران

بیانیه مشترک کشورهای اروپایی درباره افزایش ذخایر اورانیوم ایرانبه گزارش خبرآنلاین به نقل از یورونیوز، وزیران خارجه کشورهای فرانسه، بریتانیا و آلمان و همچنین مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه با انتشار یک بیانیه مشترک از افزایش ذخایر اورانیوم ایران «به شدت» ابراز نگرانی کردند. 

در این بیانیه از ایران خواسته شده‌ است تا از هر اقدامی که موجب نقض توافق هسته‌ای می‌شود خودداری کند. در بخش دیگری از این بیانیه آمده است که تعهد کشورهای اروپایی به برجام به «پایبندی کامل ایران به تعهداتش» بستگی دارد.

نمایندگان کشورهای اروپایی همچنین ضمن ابراز تاسف از تصمیم اخیر تهران تاکید کرده‌اند که این اقدام «یکی از ابزارهای مهم عدم گسترش هسته‌ای است.»

در انتهای این بیانیه آمده است: ما از ایران می‌خواهیم که این قدم‌ها را به عقب بازگرداند و از قدم‌های بعدی که به توافق هسته‌ای لطمه می‌زند خودداری کند. 

ایران از مدتها پیش اعلام کرده بود در صورتی که کشورهای اروپایی نتوانند به تعهدات‌شان در برجام عمل کنند ایران هم به صورت متقابل نسبت به کاهش تعهدات خود اقدام خواهد کرد. ضرب‌الاجل ۶۰ روزه ایران به طرف‌های باقی‌مانده برجام هم ۱۶ تیرماه به پایان می‌رسد. 

۵۰۵۰ 

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *