برخی پیامک های ارسال شده به نمایندگان توهین آمیز بود

برخی پیامک های ارسال شده به نمایندگان توهین آمیز بود


پورمختار: برخی پیامک های ارسال شده به نمایندگان توهین آمیز بود

پیامک با لحن بدی نوشته شده بود؛ بدون سلام و با یک شروع بسیار تند

محمدعلی پورمختار نماینده اصولگرای مجلس دهم درباره روند تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون بین المللی منع تامین مالی تروریسم (CFT) به خبرآنلاین گفت: روند تصویب در جلسه علنی بر اساس آئین نامه مجلس بود اما به نظر می رسید تا حدودی  هدایت شده بود؛ به این معنا که تلاش می شد نظر نمایندگان به سمت تصویب متمایل شود.

او برای این صحبت خود اشاره به جلسه غیر علنی مجلس کرد و گفت: مصداق گفته‌هایم را می توان در طول جلسه ای  که از ساعت 6 آغاز شد دید. در طول این جلسه تعداد موافقانی که صحبت کردند بیشتر بود و گزارش کمیسیون امنیت ملی هم به گونه ای بود که تلاش داشت این لایحه تصویب شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: به هر صورت این لایحه  تصویب شد و ما امیدواریم همانطور که اعضای دولت عنوان می کردند آثار مثبت آن را ببینیم و یا حداقل آثار منفی مرتفع شود. البته ما روند تاثیرگذاری این لایحه بر رفع آثار منفی را رصد خواهیم کرد.

پورمختار درباره پیامک های ارسال شده به نمایندگان در روزهای قبل نیز گفت: این پیامک ها برای همه ارسال شده بود برخی از آنها توهین آمیز بود و برخی هم حالت توصیه ای داشت که همه در جهت مخالفت با CFT بود و هیچ کدام توصیه ای برای تصویب آن نداشت که البته آنها هم نگران بودند و باید ذی‌‌حقشان دانست. اما آنچه اهمیت داشت این بود که به فرموده مقام معظم رهبری بررسی عالمانه این لایحه صورت بگیرد.

نماینده اصولگرای مجلس و منتقد CFT در پاسخ به این سوال که از پیامک‌ها گرفته تا حاشیه سازی‌ها در جهت موافق و مخالف با لایحه منع تامین مالی تروریسم چه میزان بر تصمیم‌گیری شما اثر گذاشت گفت: این پیامک ها و حاشیه سازی ها اثری بر تصمیم گیری ما نداشت چراکه ما قبل از شروع پیامک‌ها موضعمان مشخص بود و حتی معتقدم آن 125 رای (120 رای مخالف و 5 رای ممتنع) که به لایحه CFT داده شد همه تصمیم خود را گرفته بودند و چیزی نبود که پیامک‌ها بتواند بر آن تاثیر بگذارد.

نماینده کبودرآهنگ ادامه داد: به نظرم نه تنها مخالفین بلکه موافقین لایحه هم تصمیم خود را گرفته بودند و این پیامک‌ها تاثیری در تصمیم آنها نداشت.

پورمختار گفت: لازم است این را هم بگویم که متاسفانه برخی از این پیامک ها توهین آمیز بود به طوری که من پاسخ آن پیامک را دادم و به او توصیه کردم بهتر است ادبیات بهتری را به کار ببرید تا اثرگذار باشد. البته من متن پیامک را یادم نیست اما با لحن بدی نوشته شده بود؛ بدون سلام و با یک شروع بسیار تند. این رفتارها درست نیست و به نظرم جواب عکس می‌دهد و حتی می توان گفت این پیامک ها نتیجه عکس داشت و تعدادی از رای موافقان به این لایحه متوجه واکنش به این پیامک ها هم بود.

 29216

 

 

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *