با تصمیم کمیسیون فرهنگی شواری شهر اصفهان؛جمعه‌بازار کتاب اصفهان جابجا می‌شود

با تصمیم کمیسیون فرهنگی شواری شهر اصفهان؛جمعه‌بازار کتاب اصفهان جابجا می‌شودفریده روشن (رئیس کمیسیون فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شواری اسلامی شهر اصفهان) از جابجایی جمعه بازار کتاب در اصفهان خبر داد و گفت: این جابجایی پیرو مطالبات شهروندان صورت می‌گیرد و طرح آن از سال گذشته در دست اقدام بوده ولی اکنون زمان اندکی تا اجرای آن باقی مانده است. 

او ادامه داد: مکان فعلی جمعه بازار کتاب در پارکینگ طالقانی است و پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط مدیریت کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان محل در نظر گرفته شده برای آن میدان امام علی (ع) است.

به گفته وی مکان فعلی از نور، فضا و امنیت قابل قبولی برخوردار نیست و جابجایی جمعه‌بازار هم به نفع کتاب‌فروشان است و هم صلاح کار مخاطبان در آن است .

رییس کمسیون فرهنگی شورای شهر تاکید کرد: بدون شک پس از اجرای این طرح شاهد آسایش هر چه بیشتر شهروندان کتابخوان خواهیم بود و بازخوردهای مثبت آن را در جامعه مشاهده خواهیم کرد.

روشن با اشاره به مزیت‌های جمعه‌بازار کتاب خاطر متذکر شد: در جمعه‌بازار کتاب علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی علاوه بر دسترسی آسان به کتاب‌های نایاب می‌توانند کتاب‌های مورد علاقه خود را با قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر مکان‌ها تهیه کنند.

وی افزود: امیدواریم در محل جدید جمعه بازار کتاب شاهد نظارت بیشتر و دقیق‌تری از طرف کتابخانه مرکزی شهرداری و اداره کل ارشاد اسلامی باشیم زیرا این دو ارگان از متولیان این طرح بشمار می‌روند.

46

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *