این آمار را با دقت بخوانید؛ ۴۵ درصد تلفات ناشی از خستگی و خواب آلودگی

این آمار را با دقت بخوانید؛ ۴۵ درصد تلفات ناشی از خستگی و خواب آلودگی


این آمار را با دقت بخوانید؛ ۴۵ درصد تلفات ناشی از خستگی و خواب آلودگی

جامعه > پلیس – سردار مهری گفت:عدم توجه به جلو‌ناشی از خستگی و خواب آلودگی عامل ۴۵ درصد تصادفات نوروزی بوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رییس پلیس راهور ناجا گفت: عدم توجه به جلو‌ناشی از خستگی و خواب آلودگی عامل ۴۵ درصد تصادفات نوروزی بوده است.
سردار مهری که به همراه فرمانده ناجا به یکی از پرترددترین محورهای مواصلاتی کشور در تعطیلات نوروز یعنی استان قم سفر کرده است پس از دیدار با جمعی از مراجع عظام تقلید و تولیت آستان حضرت معصومه (س)، گفت: عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی با ۴۵ درصد و سبقت و سرعت غیرمجاز با ۴۲ درصد مهمترین علل شکلگیری تصادفات نوروزی بوده اند.
وی افزود: همچنان توصیه می کنیم حتما رانندگان با آمادگی کامل رانندگان رانندگی کنند و هر ۲ ساعت حداقل ۱۵ دقیقه استراحت کنند. از سوی دیگر تمام سرنشینان خودرو اعم از ردیف جلو و عقب در طول سفر کمربند ایمنی خود را ببندند.
رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به این که ۶۰ درصد تصادفات نوروز در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ داده است گفت: این آمار نشان می دهد رانندگان می خواهند زمان توقف در ترافیک سفر را در نزدیکی شهرها با سرعت و سبقت گرفتن غیرمجاز جبران کنند.
وی اظهار کرد: برابر آمارها کشته های تصادفات در ۳ روز سال جدید حدود ۵ درصد کاهش داشته است.
وی با اشاره به تقارن ۲ موج رفت و برگشت سفرهای نوروزی از رانندگان خواست حتما زمان بیشتری را برای سفر خود درنظر بگیرند و از عجله و شتاب خودداری کنند.
به گفته رییس پلیس راهور ناجا بر اساس آمارها ترددهای نوروزی نسبت به سال گذشته حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است.

42236

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *