امضای قرارداد ۷۴۰ میلیارد تومانی بین خودروسازان با قطعه سازان

امضای قرارداد ۷۴۰ میلیارد تومانی بین خودروسازان با قطعه سازان


 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فرشاد مقیمی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو اظهار داشت: با پیگیری های وزیر صمت برای ساخت داخل، اولین نشست تخصصی تعمیق ساخت داخل خودرو برگزار شده است.

وی افزود: ۷۴۰ میلیارد تومان قرارداد میان تامین کنندگان خودروهای پر تیراژ با قطعه سازان در این میز اتفاق افتاده است.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: ۳۲ قطعه ساز برای تامین ۵۳ قطعه ای که از خارج تامین می شده است، اقدام به انعقاد قرارداد کرده اند.

فرشاد مقیمی

مقیمی تصریح کرد: با ساخت این قطعات ۸۵ میلیون یورو صرفه جویی ارزی انجام خواهد شد. وی تاکید کرد: این قطعات نیاز به ارزبری دارند و سابقه ساخت داخل ندارند.

مقیمی متذکر شد: اولویت با قطعه سازان کوچک و متوسط است و قطعاتی را انتخاب کردیم که نیاز به سرمایه گذاری بالا ندارند‌.وی یادآور شد: شرکت های قطعه سازی در این قراردادها ترجیحا زیر مجموعه شرکت های خودروساز نخواهند بود و معرفی قطعه سازان، نوع قطعه و زمان تحویل نیز اعلام شده است. مقیمی خاطرنشان کرد: این مسیر تداوم خواهد داشت و تا تولید نهایی بسیاری از قطعات، پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

۲۲۳۲۲۳

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *