« اف ای تی اف» جزو قراردادهای عبری، عربی و غربی است

« اف ای تی اف» جزو قراردادهای عبری، عربی و غربی است


آیت‌الله نوری همدانی: « اف ای تی اف» جزو قراردادهای عبری، عربی و غربی است

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی پیش از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، اظهار داشت: توجه همیشگی حوزه به مسائل اجتماعی و سیاسی جامعه لازم است؛ چراکه نظام ما بر اساس اسلام به وجود آمده و نمی‌توان بی‌توجه بود.

وی با بیان اینکه مردم می‌گویند نظام را شما به وجود آوردید و باید به مسائل جامعه نظارت داشته باشید، گفت: امروز جریانات سکه، دلار، خودرو و … اضطراباتی را در جامعه به وجود آورد است که باید نظارت بر آن داشت.

این استاد سطوح عالی حوزه با اشاره به روایتی از امام جعفر صادق(ع)، ابراز داشت: حضرت فرمودند: «لا یَستَغنی أهلُ کُلِّ بَلَدٍ عَن ثَلاثَةٍ – یَفزَعُ إلَیهِم فِی أمرِ دُنیاهُم وآخِرَتِهِم، فَإِن عَدِموا ذلِکَ کانوا هَمَجاً: فَقیهٍ عالِمٍ وَرِعٍ، و أمیرٍ خَیِّرٍ مُطاعٍ، و طَبیبٍ بَصیرٍ ثِقَةٍ/ مردم هیچ آبادی‌ای از سه گروه، بی‌نیاز نیستند که در کار دنیا و آخرت خویش به ایشان پناه بَرَند و چون آنان را نداشته باشند، شوربخت باشند: فقیه دانا و پرهیزگار، امیر نیکوکار و فرمان‌روا، و طبیب آگاه و مورد اعتماد».

وی با اشاره به قرارداد FATF گفت: یکی از قراردادهایی که در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته، قرارداد FATF است که جزو قراردادهای عبری، عربی و غربی است.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: این قرارداد دارای چندین ماده است که می‌خواهند برای جلوگیری از تروریست و … قاعده‌ای وضع کنند که تا همه هم پیمان شوند؛ اما اختیار را در دست کسانی می‌دهند که تحریم کنندگان ما بوده و با اسرائیل موافق هستند؛ متأسفانه این افراد طرف قرارداد ما هستند و باید با آنان هم پیمان شویم.

وی یادآور شد: اعضای این قرارداد اسرائیل کودک کش اخلالگر و عربستان سعودی را تروریست نمی‌داند؛ اما حزب الله لبنان را تروریست می‌دانند؛ این کارها نقشه‌ای برای جلوگیری از پیشرفت نظام و اسلام است و مجلس و وکلای ملت باید مراقب باشند که این قرارداد شبیه برجام نشود.

این مرجع تقلید در پایان تأکید کرد: حوزه علمیه باید بیدار باشد و با تمام قوا با این قرارداد مخالفت کند.

 

 

 

29215

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *