اعلام آمادگی نماینده خبرگان برای بررسی حسابش/ مقصر وضعیت فعلی، مسئولان هستند

اعلام آمادگی نماینده خبرگان برای بررسی حسابش/ مقصر وضعیت فعلی، مسئولان هستند


اعلام آمادگی نماینده خبرگان برای بررسی حسابش/ مقصر وضعیت فعلی، مسئولان هستند

آیت‌الله سیدهاشم بطحایی در پاسخ به این پرسش که در شرایط فعلی کابینه نیاز به ترمیم دارد یا خیر؟ اظهار کرد: انتظار ملت ایران و رهبری و روح والای امام و شهدا این است که این انقلاب صددرصد اسلامی باشد و ارزش‌های قرآن و سیره و سنت پیامبر از نظر معنویت و اخلاق و آداب و رسوم اجتماعی در این کشور حاکم باشد.

اهم سخنان وی به شرح زیر است:

*اینکه مردم از نظر اقتصادی دچار دوگانگی باشند به این صورت که عده‌ای بر اثر نداری دست به کارهایی بزنند که در شان آنان نیست و عده‌ای بر اثر دارایی فراوان ندانند که چه می‌کنند و عیاشانه به مسافرت‌های بی‌مورد بروند، مطلوب نیست.

* هم قوه مقننه و هم قوه قضاییه و نیز قوه مجریه در کنار یکدیگر مثلث حکومت را تشکیل می‌دهند و انتظار مردم این است که نارسایی‌های موجود حل شود. نباید بعد از 40 سال وضع به گونه‌ای باشد که دشمن امیدوار شود و سخن از براندازی به میان آورد یا در بازار تهران کار به جایی برسد که آن درگیری‌ها رخ دهد و خسارت‌هایی وارد شود و شعارهایی مطرح شود که با انقلاب سازگاری نداشته باشند.

* مقصر وضعیت فعلی، مسئولان هستند چرا که اگر هر کدام از مسئولان به سهم خود از وزرای کار و کشور گرفته تا سایر وزرا درست عمل می‌کردند وضعیت اینگونه نمی‌شد.

*ضرورت دارد که یک کار کارشناسی انجام شود تا اگر ناکارآمدی در وزارتخانه‌ای وجود دارد بدون تعارف با وزیر مربوطه برخورد شود. وزارتخانه که ارث پدری کسی نیست، پذیرش مسئولیت هم در نظام اسلامی به فرموده امام راحل با منت همراه نمی‌شود پس اگر کسی مسئولیتی دارد نباید منتی را بر سر مردم بگذارد که من قبول مسئولیت کردم بلکه باید بدون تعارف وضعیت وزارتخانه‌ها بررسی شود و اگر نقصی در کار وزیری وجود دارد آن وزیر کنار گذاشته شود یا اینکه وی از عملکرد خود عذرخواهی و در جهت اصلاح آن حرکت کند.

*من به صراحت می‌گویم که نماینده کاشمر چه حقی دارد که اینگونه موضع‌گیری کند و بگوید ما با سوریه چکار داریم؟ معنا ندارد که یک نماینده که با هزینه و رای مردم به مجلس می‌رود اینگونه علیه ملت در مجلس سخن بگوید. این آقا چکاره ولایت است؟ چکاره این نظام است؟ این کشور بزرگ‌تر دارد، رهبر دارد،‌ این آقا چکاره است که بگوید ایران کجا حضور داشته باشد و کجا حضور نداشته باشد، ‌این حرف‌ها آب به آسیاب دشمن ریختن است و سخنانی است که باید از گلوی آل‌سعود و اسرائیل خارج شود نه از دهان نماینده‌ای که با هزینه مردم با مجلس رفته است، پس باید با چنین نماینده‌ای برخورد شود.

* من با صراحت می‌گویم عده‌ای که اول انقلاب اجاره‌نشین بودند و حتی توان پرداخت اجاره‌شان را هم نداشتند امروز چگونه صاحب خانه‌های چند هزار متری در تهران شده‌اند؟ باید از این افراد حسابرسی شود چرا که ما با کسی تعارف نداریم.

*آقایانی که صاحب خانه‌های مجلل در تهران شده‌اند یا پس‌اندازهای فراوان دارند و املاکی را در مناطق مختلف کشور به نام خود کرده‌اند باید پاسخ دهند که اینها را از کجا آورده‌اند؟ حقوق خود من که دو مدرک دکترا دارم و 40 سال است تدریس می‌کنم چهار میلیون بیشتر نیست. من حاضرم بیایند و حساب من را بررسی کنند. این آقایان اما چنین پول‌هایی را از کجا آورده‌اند؟

*مردم هم نمی‌گویند چرا ما چنین پول‌هایی نداریم بلکه پرسش آنان این است که این افراد چقدر اینقدر دارا هستند، باید در این زمینه چاره‌جویی شود و مقام معظم رهبری که بزرگ مرد تاریخ ما هستند با رهنمودهای خود این موضوع را حل کنند تا طمع دشمنان از ما قطع شود چرا که تا زمانی که چنین بیماری‌هایی وجود داشته باشد دشمن احساس حیات می‌کند پس ما باید ریشه این بیماری‌ها را خشک کنیم.

2929

 

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *