اطلاعیه سازمان هواشناسی؛ رگبار باران و وزش باد شدید در راه استان‌های ایران

اطلاعیه سازمان هواشناسی؛ رگبار باران و وزش باد شدید در راه استان‌های ایران


اطلاعیه سازمان هواشناسی؛ رگبار باران و وزش باد شدید در راه استان‌های ایران

به گزارش خبرآنلاین، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است :«بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدل‌ها از بعد از ظهر امروز (۳۱ فروردین ماه)سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور خواهد شد که پیامد آن به صورت رگبار باران، گاهی رعد وبرق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد بارش تگرگ است. این سامانه امروز شمال آذربایجان غربی و شرقی و برخی نقاط کردستان و غرب اردبیل و فردا (اول اردیبهشت) آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، برخی نقاط استان‌های کرمانشاه، لرستان،ایلام،همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال خوزستان و ارتفاعات سمنان را متاثر می‌کند.

شایان ذکر است بارش فردا (اول اردیبهشت) در ارتفاعات و نقاط سردسیر استان‌های آذربایجان غربی و شرقی ، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، مازندران ، البرز و قزوین به صورت برف است که موجب اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی، لغزندگی جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی می‌شود. لذا توصیه می شود اقدامات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید. همچنین به سبب تشکیل توده گرد و خاک روی کشور عراق و انتقال آن به مرزهای غربی کشور، وقوع این پدیده به همراه کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در برخی نقاط نوار غربی کشور به‌ویژه استان‌های خوزستان،ایلام و کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود.»

همچنین سازمان هواشناسی در اخطاریه خود آورده است: « به سبب تشدید بارش، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت ، آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها طی فردا (اول اردیبهشت) در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل، پیش بینی می شود. لذا توصیه می‌شود اقدامات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید.»

 

 

 

۴۲۴۲

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *