استاندار خودخوانده طالبان کشته شد

استاندار خودخوانده طالبان کشته شدبر اساس این اطلاعیه که روز شنبه در اختیار رسانه های افغانستان قرار گرفت آمده است : شرف الدین چند روز پیش در حمله هوایی نیروهای خارجی ناتو در شهرستان «موسی قلعه» استان هلمند کشته شد.

در ادامه اطلاعیه افزوده است که گزارش های امنیتی نشان می دهد که استاندار خودخوانده طالبان نخست در حمله هوایی در بازار موسی قلعه زخمی شده و سپس بر اثر شدت جراحات جان باخته است.

از استان «هرات» در غرب افغانستان نیز خبر رسیده است که «مولوی عبدالرحمان» یکی از فرماندهان شناخته شده گروه طالبان در این استان طی عملیات نیروهای ارتش افغانستان کشته شد.

«امین الله امرخیل» فرمانده پلیس هرات در همین ارتباط اعلام کرد که این فرمانده طالبان دیروز جمعه در شهرستان «زوال» این استان در یک کمین نیروهای افغان افتاده است.

گروه طالبان دیروز فارغ از موضوع مذاکرات صلح که بین آنها و آمریکا در جریان است، از تداوم عملیات های بهاری خود برای سال 1398 با نام «الفتح» خبر دادند و در کاری تبلغاتی از نیروهای دولتی ارتش افغانستان خواسته اند که به این گروه بپیوندند.

زلمی خلیل زاد مامور ویژه امور خارجه آمریکا برای پیگیری صلح افغانستان در واکنش به این اقدام طالبان گفته است ؛ در زمانی که تمام افغان‌ها باید برای تعیین آینده مشترک خود دست به دست هم بدهند، بلند کردن صدای جنگ نشان می‌دهد که طالبان به راه گذشته خود روان هستند.

49310

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *