اخبار ضد و نقیض از لغو طرح حذف آزمون مدارس تیزهوشان/ روابط‌عمومی تایید کرد؛ وزیر آموزش‌وپرورش تکذیب!

اخبار ضد و نقیض از لغو طرح حذف آزمون مدارس تیزهوشان/ روابط‌عمومی تایید کرد؛ وزیر آموزش‌وپرورش تکذیب!


اخبار ضد و نقیض از لغو طرح حذف آزمون مدارس تیزهوشان/ روابط‌عمومی تایید کرد؛ وزیر آموزش‌وپرورش تکذیب!

به گزارش خبرآنلاین، اخبار ضد و نقیضی از داخل وزارت آموزش و پرورش درباره لغو طرح پر سر و صدای حذف مدارس تیزهوشان مخابره می‌شود که در موردی عجیب  رئیس مرکز ­اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ و سیما این خبر را تایید می‌کند و آن طرف در خبرگزاری پانا، وزیر آموزش و پرورش این خبر را تکذیب می‌کند.

در همین رابطه، مرتضی نظری گفت: طرح حذف آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره اول تیزهوشان که پیش از این در شورای عالی آموزش و پرورش مصوب شده بود، لغو شد ­و این مدارس امسال نیز پذیرش خواهند داشت.

نظری ­افزود:­ آزمون عمومی دبیرستان‌های دوره اول امسال همانند سال‌های گذشته در خرداد ماه برگزار می‌شود. ­

وی تاکید کرد: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه دیشب این شورا به ریاست رئیس جمهور با طرح حذف آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره اول تیزهوشان مخالفت کردند.

رئیس مرکز ­اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت: مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش فقط با تایید و امضای رئیس جمهور عملیاتی می‌شود.

نظری افزود: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی­ شب گذشته­ مصوب کردند که آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره اول تیزهوشان امسال نیز برگزار شود و حذف این آزمون‌ها به سال­ یا سال‌های آینده موکول شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش همچنین گفت: مقرر شده است هرگونه تغییر در پذیرش مدارس تیزهوشان از طریق شورای عالی آموزش و پرورش به شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام و این شورا­ در این باره تصمیم گیری کند.

نظری افزود: طبق توافقی که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی دیشب داشتند مقرر شد هرگونه اطلاع رسانی در این رابطه نیز از طریق وزارت آموزش و پرورش انجام شود.

وزیر تکذیب کرد

اما از سوی دیگر، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت که در این جلسه تصمیمی برای برگزاری و یا لغو آزمون سمپاد گرفته نشده است.

سیدمحمد بطحایی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد جلسه خود با شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آزمون سمپاد گفت: «در شورای انقلاب فرهنگی اساس‌نامه سازمان سمپاد مطرح بود و هیچ تصمیمی در زمینه برگزاری و یا لغو آزمون سمپاد گرفته نشده است‌.»

وی افزود: «در این زمینه اطلاع‌رسانی دقیق را دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد داشت و یا قبل از این داشته است. اما در مورد حذف آزمون‌های مخربی که در دوران ابتدایی داریم همانطورکه می‌دانید این تصمیم مورد استقبال آحاد مردم قرار گرفت و بخش‌های علمی و افرادی در علوم تربیتی آن را تایید کردند و ما را به استمرار این موضوع ترغیب کردند.»

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:‌ «مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در این زمینه اکنون در خدمت آقای رئیس‌جمهوری است تا ابلاغ شود. در آن مصوبه به لحاظ رعایت برخی از بخش‌هایی که دانش‌آموزان ممکن است پیش از این خود را آماده کرده باشند و یا مشکلی داشته باشند یک پیش بینی انجام شده است و اجازه می‌خواهم ظرف یکی دو روز آینده اگر این مصوبه ابلاغ شد تکلیف را مشخص کنیم.»

وی افزود: «اما اصل ممنوعیت آزمون در دوره ابتدایی و استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی و فشارهای بسیار زیادی که اکنون به دانش آموزان وارد می‌شود و آنها و خانواده‌شان را اذیت می‌کند هیچکس تردیدی نداشت و کماکان به این موضوع پافشاری داریم.»

بطحایی گفت: «آزمون‌ها و کتاب‌های کمک آموزشی کماکان در دوره ابتدایی ممنوع است اما اینکه در پایه هفتم برای برخی از گروه‌های دانش‌آموزی تمهیداتی ایجاد شود برای امسال اجازه بدهیم تا پس از ابلاغ مصوبه ذکر شده تکلیف را مشخص کنیم.»

وی در خصوص حذف دستورالعمل آزمون تیزهوشان گفت:‌ «در این زمینه هیچ حذف دستورالعملی صورت نگرفته است و باید بگویم بنده اطلاع ندارم.»

 

 

 

۴۲۴۲

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *