اتصال موشک فضایی به بوئینک ۷۴۷

اتصال موشک فضایی به بوئینک ۷۴۷


شرکت ویرجین توانست موشک لانچر وان را به هواپیمای بوئینگ متصل کند و پرواز آزمایشی موفقیت آمیزی را پشت سر بگذارد. پژوهشگران این شرکت معتقدند که آنها تنها یک قدم تا موفقیت کامل فاصله دارند. اگر این پروژه با موفقیت به پایان برسد، امکان حمل مسافران به فضا با این وسیله‌ی جدید امکان‌پذیر خواهد بود.

بد نیست بدانید که پرواز نهایی با یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ انجام می‌شود که آن هواپیما را با نام دختر کیهانی Cosmic girl می‌شناسند و قرار است که این هواپیما، موشک را زیر بال چپ خود حمل کند.

در واقع “دختر کیهانی”، “لانچر وان” را به ارتفاع ۱۰ هزار و ۷۰۰ متری خواهد برد و در این ارتفاع رهایش خواهد کرد. پس از رها شدن، موشک موتور اصلی و موتورهای بالایی خود را روشن کرده و ماهواره را به فضا می‌برد. بعد از این مراحل دختر کیهانی به زمین باز خواهد گشت تا برای پروازهای آتی خود آماده شود.

در حال حاضر برخی از آزمایشات در حال انجام هستند تا ثابت شود که تمامی سیستم‌های برقی، نرم افزارها و قطعات مکانیکی سالم هستند. در ماه گذشته و در فرودگاه لانگ بیچِ کالیفرنیا نیز موشک را برای نخستین بار زیر بال هواپیما نصب کردند. موشک لانچر وان ظرفیتی به اندازه‌ی یک یخچال دارد و طولش ۲۱ متر است. دختر کیهانی هم قادر به هزاران کیلومتر پرواز در جهت‌های مختلف است و در هرجهتی که تنظیم شود، می‌تواند به صورت شبانه روزی بارش را تحویل بدهد.

محققان معتقدند که تا پایان این پروژه چیزی حدود ۱۸ تا ۲۴ ماه باقی مانده است و اولین پرواز تجاری لانچر وان در سال ۲۰۲۱ میلادی رخ خواهد داد. شرکت ویرجین فعلا برروی پروازهای آزمایشی تمرکز کرده است. نخستین پرواز آزمایشی هم شامل بالا بردن موشک و پرتاب آن به سمت زمین خواهد بود و هدف از این کار جمع‌آوری موشک است.

اتصال موشک فضایی به بوئینک 747 برای اولین بار

اتصال موشک فضایی به بوئینک 747 برای اولین بار

اتصال موشک فضایی به بوئینک 747 برای اولین بار

اتصال موشک فضایی به بوئینک 747 برای اولین بار

منبع: لست سکند

۲۱۲۱

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *