آخرین عضو باند ایرانیان مقیم ژاپن که شریک تجاری موادمخدر خود را کشتند،قاتل تشخیص داده شد

آخرین عضو باند ایرانیان مقیم ژاپن که شریک تجاری موادمخدر خود را کشتند،قاتل تشخیص داده شد


آخرین عضو باند ایرانیان مقیم ژاپن که شریک تجاری موادمخدر خود را کشتند،قاتل تشخیص داده شد

جامعه > حوادث – ایران نوشت:28 آذر سال 94، پسری ایرانی به نام میلاد در ناگویا ژاپن به قتل رسید. رسیدگی به این پرونده با شکایت مادر میلاد در شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران آغاز شد.

باتوجه به آنکه جنایت در شهر ناگویا رخ داده بود، مکاتبات با پلیس ژاپن آغاز شد. بررسی‌ها نشان می‌داد که 7 مرد جوان در حالی که قمه و چاقو به‌دست داشتند سوار بر دو خودرو راه را بر مقتول سد کرده و با ضربات متعدد چاقو او را به کام مرگ کشانده‌اند.

سیم‌کارت 4 میلیاردی
 6 متهم این پرونده از سوی پلیس ژاپن دستگیر شدند اما پسر 31 ساله‌ای به نام رسول مخفیانه از ژاپن فرار کرد. با این فرضیه که احتمال دارد رسول به ایران برگردد، تصویر او به پلیس داده شد. بدین ترتیب با گذشت یک سال از این جنایت آخرین عضو باند یاکوزا مرداد سال 95 شناسایی و دستگیر شد.

وی پس از انتقال به دادسرای جنایی تهران در بازجویی‌ها گفت: ما یک باند مواد مخدر داشتیم، برای همین سیمکارت‌هایی را خریداری می‌کردیم که مشتری‌های مخصوص داشت. یعنی افرادی با این سیم‌کارت‌ها تماس می‌گرفتند و درخواست مواد مخدر می‌کردند. هر چقدر زنگ خور این سیم‌کارت‌ها بیشتر بود، ارزش آن بالاتر می‌رفت. میلاد هم صاحب یکی از این سیم‌کارت‌ها بود. ما سیم‌کارت را به مبلغ 4 میلیارد تومان از او خریداری کردیم. 800 میلیون تومان آن را در ژاپن به خود میلاد دادیم که می‌خواست با آن ماشین بخرد. سه میلیارد و 200 میلیون تومان باقی مانده را از طریق یک رابط به مادر مقتول دادیم.
او ادامه داد: از آنجــــــــــــایی که کارمان غیر قانونی بود تمام معاملاتمان را نقدی انجام می‌دادیم و هیچ مدرک واریز پولی نداریم. دو ماهی از خرید سیم‌کارت گذشته بود که متوجه شدیم زنگ خور تلفن کم شده است. تلفنی که باید روزی حداقل 30 بار زنگ می‌خورد، در روز تماس‌های خیلی کمی داشت. وقتی موضوع را با دقت بررسی کردیم متوجه شدیم صاحب قبلی سیم کارت که میلاد بود با مشتری‌هایش تماس گرفته و شماره سیم‌کارت جدید به آنها داده است. درحالی که ما سیم‌کارت را با مشتری‌هایش خریداری کرده بودیم. به سراغ میلاد رفتیم اما او زیر بار نرفت. برای اثبات دروغگویی‌اش حتی به‌عنوان مشتری با شماره تلفن جدیدی که بین مشتری‌هایش پخش کرده بود تماس گرفتیم و خود میلاد جواب داد. به او گفتیم دست از کارش بردارد اما قبول نکرد. درنهایت از او خواستیم پولمان را برگرداند اما بی‌فایده بود و میلاد ناپدید شد.
متهم ادامه داد: بالاخره از طریق شماره تلفنی که میلاد به مشتری‌هایش داده بود او را پیدا کردیم. با او به‌عنوان خریدار مواد قرار گذاشتیم. سر قرار رفتیم تا او را بترسانیم اما میلاد با دیدن ما فرار کرد. یک و نیم نصف شب بود که با سه خودرو تعقیبش کردیم. پس از تصادف ناچار به توقف شد. از ماشین پیاده شدیم و به طرف میلاد رفتیم. ما قمه و چوب داشتیم اما میلاد اسلحه داشت. او اسلحه‌اش را به‌طرف من گرفت و من با قمه به دستش زدم. اسلحه روی زمین افتاد و میلاد به‌صورت من گاز اشک آور زد. بعد از درگیری هر هفت نفرمان سوار بر خودرویی که سالم مانده بود فرار کردیم. میلاد هم که مجروح شده بود بعد از خاک کردن مواد مخدری که همراهش بود از سوی یک نفر به بیمارستان منتقل شد اما جان باخت. من در این جنایت بی‌گناه هستم و قتل را همدستان دیگرم مرتکب شده‌اند.

اثبات قتل
باتوجه به انکار متهم، بعد از نامه نگاری با کشور ژاپن، فیلم صحنه درگیری که توسط دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت گرفته شده بود به ایران ارسال شد.
با بررسی فیلم مشخص شد ضربه‌ای که باعث مرگ میلاد شده را رسول زده است. از سویی متهم در تحقیقات مدعی شد که چاقویی دوکی شکل در دست داشته این درحالی بود که نظریه پزشکی قانونی نیز نشان داد میلاد با ضربه جسم نوک تیز دوکی شکل به قتل رسیده است. از سویی همدستان رسول و دو شاهدی که در زمان جنایت در صحنه حضور داشتند نیز تأیید کردند که ضربه را رسول زده است.
این درحالی بود که 6 متهم دستگیر شده توسط پلیس ژاپن مدتی قبل در دادگاه کاتوچیکارا ژاپن به سه تا 7 سال حبس محکوم شدند. بدین ترتیب باتوجه به سه مدرک مستند در پرونده و با وجود اینکه متهم 31 ساله به قتل اعتراف نکرده بود، بازپرس عباس بخشوده، از شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران کیفرخواست رسول را به اتهام قتل عمد صادر کرد. متهم بزودی پای میز محاکمه در دادگاه کیفری خواهد رفت.

 

45302

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *