آخرین اخبار از زلزله سی‌سخت/ مصدومیت ۷۶ نفر و خسارت به ۸ روستا

آخرین اخبار از زلزله سی‌سخت/ مصدومیت ۷۶ نفر و خسارت به ۸ روستا


آخرین اخبار از زلزله سی‌سخت/ مصدومیت ۷۶ نفر و خسارت به ۸ روستا

“هجیر ایلخانی‌نسب” در حاشیه بازدید برخی مناطق زلزله‌زده در بخش‌ مرکزی شهرستان دنا گفت: در پی زلزله صبح امروز 8 روستای کوخدان، علی آباد، دهنو، سرمور، کریک، کره سفلی، کره علیا  و کرمی دچار خسارات فراوان مالی شده اند.

وی با بیان اینکه اکنون نمی‌توان گفت که میزان ریالی خسارت ها را برآورد کرد، اظهار داشت: بخش مرکزی شهرستان دنا دارای 31 روستای پرجمعیت بوده که 8 روستای آن نسبت به بقیه روستاها دچار خسارات بیشتری شده اند.

بخشدار مرکزی شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: تاکنون اطلاعاتی مبنی بر خسارات جانی بدنبال زلزله صبح امروز شهر سی سخت مرکز این شهرستان مخابره نشده و امیدواریم چنین اتفاقی در روستاهای دورتر از مرکز شهرستان هم نیفتاده باشد.

ایلخانی‌نسب محل دقیق وقوع زلزله 5.2 ریشتری‌ صبح امروز دوازدهم اردیبهشت‌ماه 1397 را ارتفاعات گردشگری ” گوه گل ” سی سخت عنوان و خاطرنشان کرد: براساس بازدیدهای صورت گرفته، مشکلی برای گردشگران و کوهنوردان این ارتفاعات هم پیش نیامده است.

وی از آمادگی کامل تیم های امدادرسان شهرستان دنا خبر داد و یادآور شد: آقای “بهشتی روی” فرماندار شهرستان دنا در مناطق مختلف زلزله زده حضور پیدا کرده و از نزدیک مشکلات و نگرانی های مردمی را پاسخ می دهد.

افزایش شمار مصدومان زلزله سی‌سخت به ۷۶ تن

همچنین به گزارش ایسنا اورژانس کشور از افزایش آمار مصدومان زمین لرزه سی سخت به ۷۶ نفر خبر داد.

اورژانس کشور اعلام کرد که تاکنون ۷۶ نفر در پی زمین لرزه در کهگیلویه و بویراحمد مصدوم شده و خدمات درمانی دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۳۹ مصدوم به شکل سرپایی درمان شده و ۳۷ نفر نیز بستری شده‌اند.

بر این اساس، بیمارستان شهید بهشتی یاسوج به ۶۴ نفر، بیمارستان تامین اجتماعی یاسوج به ۱۱ نفر و بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج نیز به یک نفر از زلزله زدگان خدمات درمانی ارائه کرده است.

از میان مصدومان پنج تن از آنان نیازمند انجام عمل جراحی در بیمارستان شهید بهشتی هستند که مراحل اعزام آنان به اتاق عمل طی شده است.

همچنین با توجه به کوهستانی بودن برخی مناطق، ارزیابی در مناطق عشایر نشین تنگه گنجه‌ای همچنان ادامه دارد.

47234

منبع: سایت خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *